cs-forum

ИндексВъпроси/ОтговориТърсенеПотребителиПотребителски групиРегистрирайте сеВход

Share | 

Как да си защитим сайта от хакване?

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
CaMo MuHaBaM - ;]
first blood
first blood

Брой мнения : 19

ПисанеЗаглавие: Как да си защитим сайта от хакване?   Пон Дек 20, 2010 9:43 am

Тъй като половинта "CS" сайтове в България и то някой големи вериги бяха хакнати в тази тема ще ви дам няколко съвета как да предпазите себе си, че сайта ви да не бъде хакнат.

1.По възможност ползвайте добър хостинг, като superhosting , icn.bg понеже при някой тъп хост, като erhost има опастност да root-нат машината и съответно сайта ви - хакнат.

2.Слагайте дълги и сложни пароли, разбира се гледайте да не ги забравяте.

3.На всеки админ панел имам предвид сайт/форум слагайте .htaccess или най-добрия метод е да триете админ папките и при работа да ги качвате, след което пак да ги триете от хостинга.

4.Не се доверявайте на Л.С.-та от рода цъкни тук да видиш новия ми сайт и т.н.В тези така наречени сайтове може да има зловредни скриптове и съответно да ви приватизират/хакнат сайта.

5.Внимавайте какви плъгини слагате на сайта си особено, той ако е със система е107.Преди да сложите какъвто и да било плъгин разберете дали той не е уязвим под атаки на SQLi и тем подобни глупости.

6.Ако ползвате писана система и имате user-и например user.php?1 то сайта ви може пак да бъде хакнат.Единствения начин да предотвратите така е да инклуднете във всички страници .php кода който съм прикачил, а txt файла качете в главната директория.

7.Ако не сте внимателни винаги може да ви вкарат, някой stealer и да ви отмъкнат всички пароли, така че съм предвидил как да се предпазите и от това.

Ако сте с Mozilla отворете > Tools > Options > Security > ще видите поле Use a master password > натискате там и пишете ваша парола, след което във всеки един сайт, където имате запомнена парола ще иска първо да напишете тази, която е на самата Mozilla.По този начин никой stealer нито други помии не могат да откраднат вашите пароли по смъртно.

копирано от цс-бг.инфо
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://cs-0nlinee.1gb.bg

Как да си защитим сайта от хакване?
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1